„Jaskółczy niepokój” w akcji…

       29 listopada  w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle miał miejsce XII  Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych z Jasła i Powiatu Jasielskiego PRO-SCENKI, brały w nim udział dwie grupy z naszego szkolnego teatru „Jaskółczy niepokój”. Tematyka prezentowanych spektakli dotyczyła szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień. Artyści wykazali się niezwykłą inwencją, wystawiane sztuki były doskonale dopracowane, a poziom całego przeglądu bardzo wysoki.

       Występy rozpoczęli członkowie grupy „Jaskółczy niepokój” wraz z autorskim scenariuszem „Grupa wsparcia” napisanym przez naszą koleżankę, Ninę Leśniak. Zobrazował on nam, co mogłoby się stać z bajkowymi postaciami, gdyby musiały stawić czoła prawdziwemu życiu. Spektakl został nagrodzony wyróżnieniem.

      Inaczej sprawa miała się z kończącą konkursową część artystyczną sztuką „Ściana” autorstwa Ani Dzik i Jakuba Borowca. Artyści zaskoczyli świetną charakteryzacją oraz rozbudowaną scenografią, której centralną częścią była tytułowa ściana, oddzielająca głównego bohatera od świata z powodu uzależniania się od multimediów. Wszystko to w połączeniu z emocjonującym i mocnym zakończeniem wywarło duże wrażenie na widzach. W efekcie jury przyznało „Ścianie” III miejsce.

W czasie, gdy sędziowie zastanawiali się nad werdyktem, aktorzy mogli udać się na drobny poczęstunek i wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat zachowań patologicznych wśród młodzieży w oparciu o film „Obietnica”.

Jakub Spólnik IIa