Międzyklasowy Konkurs Piosenki Walentynkowej „Where is the love…?” i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – ilustracja do wiersza Bolesława Leśmiana pt. „W malinowym chruśniaku”

Dnia 14 lutego 2017r. odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Międzyklasowy Konkurs Piosenki Walentynkowej „Where is the love…?”

Walentynki to dzień zakochanych, czyli najbardziej romantyczny dzień w roku. Jego nazwa pochodzi od patrona zakochanych, świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciółki i podpisał go „od Twojego Walentego”. W naszej szkole funkcjonowała poczta walentynkowa. Uczniowie wysyłali walentynki swoim sympatiom, bo przecież walentynki to czas miłosnych wyznań, westchnień i obietnic.

Licealiści oprócz wysyłania miłosnych liścików zaprezentowali się w szczególnym repertuarze muzycznym – w piosenkach  uczuciach, czyli piosenkach o miłości.

W konkursie wzięło udział siedem zespołów klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2d.  W jury zasiedli: pan wicedyrektor mgr Andrzej Krajewski, pani mgr Bożena Krzyżak, pani Monika Mastej oraz Kinga Kaczmarek.

Konkurs rozpoczął się od wykonania piosenki Celine Dion pt. „My heart will go on”, przez Bartłomieja Śliża oraz powitania zgromadzonych gości.

Jako pierwsza zaprezentowała się klasa 1a, która wykonała składankę piosenek o miłości pt. „Miłość według 1a”, która przeniosła nas w magiczny klimat bajkowych piosenek o miłości oraz disco polo.

Swoją pomysłowością wykazała się również klasa 1b, która wykonała piękną miłosną balladę pt. „A thousand years”.

Oryginalna aranżacja piosenki Celine Dion pt. „My heart will go on” wykonana przez trio klasy 1c, wzbudziła zachwyt publiczności.

Klasa 1d zaprezentowała kolejną balladę pt. „Heaven” wzruszając słuchaczy.

Klasy drugie również zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Romantyczny duet, piosenka „Bo tak cię kocham” i miłosne wyznanie jednego z muzyków klasy 2a zachwyciły zebranych.

„Thinking out loud” to piosenka zaprezentowana przez klasę 2b.

Ostatnia z prezentowanych piosenek, czyli „Nie daj mi odejść” w wykonaniu zespołu klasy 2d, składającego się z perkusisty, gitarzysty, basisty, wokalistki, chórku i układ choreograficzny wzbudził entuzjazm audytorium.

W czasie obrad jury zostały przyznane nagrody konkursu plastycznego – ilustracja do wiersza Bolesława Leśmiana pt. „W malinowym chruśniaku”. Przewodnicząca komisji – pani mgr Elżbieta Drozd i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Dominika Kamińska wręczyły nagrody główne.

I miejsce zajęła Aleksandra Socha z klasy 2b zdobywając bon w wysokości 50 zł na zakupy w sklepie artykułów biurowych.

II miejsce zajęła Karina Mastaj z klasy 1d,

III miejsce Karolina Szczyrba z klasy 1c.

Następnie przewodnicząca podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu muzycznego i plastycznego za udział oraz trud włożony w przygotowanie występów i prac, a także za zaangażowanie w przygotowaniu konkursu. Słowa wdzięczności skierowała do „super duo”, czyli prowadzących – Aleksandry Wojdyły i Michała Madeja, a także do Mateusza Czecha i Kacpra Urbana, którzy przygotowali oprawę akustyczną wydarzenia. Podziękowania trafiły również do pań polonistek – pani mgr Elżbiecie Drozd, pani mgr Bożenie Krzyżak, pani mgr Małgorzacie Kłusek oraz pani Agnieszce Żeromskiej – Sroce za pomoc w organizacji konkursu plastycznego. Szczególne wyrazy uznania skierowane zostały do pani mgr Barbary Zając i pani mgr Moniki Zięby, które wykonały piękną dekorację walentynkową.

Kolejno Bartłomiej Śliż i Bartłomiej Tyburowski zaprezentowali utwór Grzegorza Turnau pt. „Krótka bajka”.

Po obradach jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca. Zwycięzcami konkurs została klasa 1c. Tuż za nimi na podium znalazł się duet klasy 2a, a trzecie miejsce należało do klasy 2b. Nagrodę, czyli otrzymał bon na szczęśliwy numerek dla całej klasy w wybranym przez nią dniu, wręczył pan wicedyrektor mgr Andrzej Krajewski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a czytelników zapraszamy do własnej oceny aranżacji muzycznych zwycięzców! J

 https://www.youtube.com/embed/3q3YJ9qvG18

https://www.youtube.com/watch?v=Iniddv04zGk

https://www.youtube.com/watch?v=oNRO6BsQX3o