Podkarpackie Spotkania Edukacyjne JASŁO 2011 – Relacja 12-01-2011

W dniu 12 stycznia 2011 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk.J.Modrzejewskiego
w Jaśle odbyły się Podkarpackie Spotkania Edukacyjne JASŁO 2011. Impreza objęta była Honorowym Patronatem przez Starostę Jasielskiego.
Młodzież szkół ponadgimnazjalnych odwiedzając targi mogła w profesjonalny sposób skorzystać z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały ofertę edukacyjną. Uczniowie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni. Pytano o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie – domy studenckie, wymianę studencką z uczelniami zagranicznymi. Uczniowie mogli przekonać się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze uczelni, bądź też poszukać innej.
Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów
jak i wyboru przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji. W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoją ofertą czekali pracownicy działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni, które miały przygotowane ekspozycje. Wśród uczniów, którzy wypełnili ankietę rozlosowano atrakcyjne nagrody. Ankieta będzie bardzo pomocna przy w przygotowaniu lepszych ofert dla młodzieży w przyszłych latach.
Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających były czynne w godzinach od 9-tej
do 13-tej, wstęp był bezpłatny. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością i spotkało się z dobrym przyjęciem przez uczniów.