XXIII Ogólnopolski Konkurs Literacki Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

W tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle doceniono utwory dwojga uczniów naszej szkoły. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Katarzyna Krysa – uczennica klasy II c – zajęła III miejsce za wiersz pt. „Demakijaż”, zaś Jakub Borowiec – uczeń klasy III a- otrzymał wyróżnienie za opowiadanie pt. „Dworzec”.
Warto podkreślić, że konkurencja była ogromna. W bieżącej edycji wzięło udział 278 autorów, którzy nadesłali 554 prace. Organizatorzy we wstępie do wydanej antologii utworów zwrócili  uwagę na wysoki poziom utworów literackich nadsyłanych z całej Polski. Podkreślili również ,że wśród utworów nagrodzonych i wyróżnionych widać autentyczne zainteresowanie i pasjonowanie się literaturą oraz oczytanie i wysoką kulturę literacką.

Gratulujemy nagrodzonym  uczniom naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów!