Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

19 października odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość. Po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, święto ustanowione w dzień porwania i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji gościliśmy w II LO wielu wyjątkowych gości: Alicję Zając Senator RP, Bogdana Rzońcę Posła na Sejm RP, Adama Pawlusia Starostę Jasielskiego, przedstawicieli Stowarzyszenia „Solidarni w Jaśle” i NSZZ „Solidarność” Region Podkarpacie Oddział w Jaśle, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych i uczniów reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu jasielskiego.

Goście byli pod wrażeniem inscenizacji przygotowanej przez naszych uczniów z grupy teatralnej „Jaskółczy niepokój”. Wybrane fragmenty kazań bł. ks. J. Popiełuszki brzmiały szczególnie mocno, gdyż komentarzem do nich były piosenki Jacka Kaczmarskiego wykonywane przy akompaniamencie gitary. Klimat stanu wojennego podkreślały autentyczne ulotki i znaczki „Solidarności”, które nosili aktorzy. Pięknie, wzruszająco, profesjonalnie!

Pan dr Artur Brożyniak z IPN w Rzeszowie wygłosił referat „Ks. Jerzy Popiełuszko kapelan Solidarności”.