Kwesta na rzecz osób bezdomnych i ubogich

2 listopada 2018 roku nadarzyła się kolejna okazja do pokazania, że naprawdę nie trzeba wiele, aby sprawić radość drugiemu człowiekowi. Na terenie jasielskiego cmentarza odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz ubogich i bezdomnych zorganizowana przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta wspólnie z Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Dziesięcioro wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas ochoczo zdecydowało się pomóc w akcji. Kwestarze zachęcali osoby odwiedzające cmentarz do przekazywania datków, lecz nie wszyscy byli skorzy do pomocy, co jednak nie zrażało wolontariuszy. Oczywiście byli też tacy, którzy z chęcią wrzucali pieniądze do puszek, a w zamian za to dostawali obrazki z wizerunkiem Św. Brata Alberta. Powiedział on kiedyś, że im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy. Dodatkowo naszych wolontariuszy motywowała piękna pogoda. Kierowały nimi uczucia empatii i chęć niesienia pomocy słabszym.

Nigdy nie możemy być pewni swojego losu. Z dnia na dzień możemy znaleźć się w sytuacji, w której to my będziemy potrzebować pomocy. Dlatego tak ważne jest okazywanie miłosierdzia innym. Jak powiedział Św. Jan Paweł II człowiek bowiem staje się naprawdę sobą poprzez wolny dar samego siebie. Powinniśmy o tym pamiętać nie tylko przy okazji akcji tego typu, lecz każdego dnia.