Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny

13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy promedycznej (3b) uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Ekologiczno – Chemicznym, który odbył się w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle.

Pierwsza część konkursu składała się z pięciu zadań, dwóch zadań zamkniętych i trzech otwartych.

Spośród licznej grupy uczniów została wyłoniona najlepsza dziesiątka, w tym 5 reprezentantów naszej szkoły: Aleksandra Adamska, Kacper Opiela, Jakub Pszczoła, Oliwia Trzaskoś i Kacper Urban, którzy uzyskali awans do drugiego etapu konkursu. Polegał on na rozwiązaniu dwóch zadań laboratoryjnych z zakresu identyfikacji jonów oraz analizy miareczkowej. Praktyczna chemia laboratoryjna sprawiła uczniom dużo radości i satysfakcji oraz wzbogaciła ich o nowe doświadczenia.

Trzymamy kciuki za dobre wyniki naszych uczniów.