Zwolnieni z teorii – zrób własny projekt społeczny

1. Co to jest projekt społeczny?

Każda nawet najmniejsza akcja, którą zmieniasz swoje otoczenie na lepsze.

Możesz działać stacjonarnie lub przez Internet. Wybór należy do Ciebie.

2. Co to Zwolnieni z Teorii ?

– To platforma dla studentów i licealistów do robienia własnych projektów społecznych. Dostaniesz na niej praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez realizację projektu.

– To także Olimpiada. Każdy kto utworzy projekt, zostaje finalistą. Jeśli się postarasz  otrzymujesz „Złote wilki”, nagrody dla najlepszych projektów w Polsce, które odbierasz z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

3. Dlaczego warto wziąć udział?

– Zdobywasz praktykę w prowadzeniu projektów, którą zabłyśniesz na rozmowach rekrutacyjnych.

– Każdy , kto dotrze do końca odbiera międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego Instytutu Project Management Institute. PMI- to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata.

– Po zakończeniu projektu, na Wielkim Finale i regularnych Zjazdach Społeczności, poznasz innych ambitnych i aktywnych społecznie ludzi z całej Polski.

4. Kto będzie Cię wspierał?

– Mentor czyli starszy (2-4 lata)kolega, który miał już doświadczenie w zarządzaniu projektami, ponieważ sam brał udział w olimpiadzie. Możesz zwrócić się do niego w sprawach związanych z projektem i zasadami Zwolnionych z Teorii.

– Nauczyciel- w II LO w Jaśle p. Magdalena Pabjan

-Partnerzy m.in.  Google.org, ING Bank Śląski, allegro

5. Jak zacząć?

Zarejestruj się na www.zwolnienizteorii.pl ( do 30.11) i dodaj znajomych do zespołu. Dalej przez projekt poprowadzi Cię platforma.