IV Podkarpackie Spotkania Edukacyjne JASŁO 2013 w II Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 15 stycznia 2013 odbyły się IV Podkarpackie Spotkania Edukacyjne JASŁO 2013 w II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle. Imprezie patronował Starosta Jasielski. Uroczystość otwarcia dokonał Wicestarosta Jasielski Pan Franciszek Miśkowicz. Organizatorów reprezentował Pan Adam Such z P.P.U. „TETRIX” sp. z o.o. w Krośnie oraz Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Pan Wacław Błasik.

Oferta Edukacyjna uczelni wyższych skierowana jest do uczniów szkól ponadgimnazjalnych z Powiatu Jasielskiego. W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoimi materiałami reklamowymi czekali pracownicy działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni. Uczniowie mogli  rozmawiać z pracownikami i studentami. Pytania dotyczyły zasady rekrutacji, warunków studiowania, zakwaterowania. Bezpośredni kontakt pomoże w podjęciu decyzji o wyborze uczelni. Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów jak i wyboru przedmiotów maturalnych branych pod uwagę przy rekrutacji w danej uczelni. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających przygotowały renomowane szkoły z naszego regionu, takie jak Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Przemyślu, Podkarpacka Szkoła Wyższa w Jaśle, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Wyższa Szkoła Ekonomii Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Politechnika Rzeszowska .

Wstęp na imprezę był bezpłatny, a w czasie Targów wśród młodzieży zwiedzającej ekspozycje rozlosowano atrakcyjne nagrody. Przeprowadzono również ankiety dotyczące oferty prezentowanej przez szkoły wyższe, której wyniki pozwolą lepiej przygotować kolejne spotkania. Frekwencja była na wysokim poziomie, co świadczyło o zainteresowaniu uczniów tego rodzaju przedsięwzięciami.

 

                      Do zobaczenia na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2014

Partner Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych

                           II Liceum Ogólnokształcące

                                           im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle