„ Gdyby smok jarzynki jadł…”

Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Jaśle przygotowali inscenizację bajki, pt. „ Gdyby smok jarzynki jadł…”. To właśnie w tej placówce 23 listopada 2012 roku odbyła się premiera przedstawienia jako część akcji charytatywnej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Wolicy.

W tymże Domu Dziecka, również odbyło się to przedstawienie, jako że część „aktorów” to członkowie Szkolnego Koła Caritas, które współpracuje z tym ośrodkiem.

W odpowiedzi na zaproszenie Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle, 26 listopada 2012 roku uczniowie przedstawili tę bajkę także dzieciom tej placówki.

Inscenizacja bajki odbyła się również w naszej szkole (10 grudnia 2012 roku). Zorganizowana została dla dzieci z jasielskich przedszkoli w ramach promocji zdrowego stylu życia.

Gorące podziękowania za duży wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie inscenizacji należą się uczniom klasy II a : Agnieszce Błaszczyk, Albertowi Cichoniowi, Klaudii Ciomci, Karolinie Gajeckiej, Marcie Grzyb, Karolinie Janowiec, Karolinie Kozik, Natalii Mastaj, Katarzynie Samborskiej, Klaudii Strugale, Kamilowi Szotowi, Joannie Trzeciak, Waldemarowi Wójcikowi, uczniom klasy I b: Joannie Biernackiej, Łukaszowi Kalinie, Mateuszowi Koniecznemu, Laurze Stępień oraz Marcie Kmiecik z klasy I e.

Dziękujemy także Pani Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, Grażynie Jędryczce, za współpracę i pomoc w zorganizowaniu przedstawienia.