Spotkanie z Bankowcem

W miesiącu styczniu i lutym 2013 roku, w klasach pierwszych odbył się cykl spotkań z przedstawicielem banku Pekso S.A. w Jaśle, panem Andrzejem Nostkiem. Spotkania miały miejsce w ramach zajęć z przedmiotu podstaw przedsiębiorczości. Młodzież zapoznała się z rolą instytucji jaką jest bank centralny i komercyjny, giełda papierów wartościowych, domy maklerskie. Prelegent w sposób ciekawy przedstawił uczniom mechanizmy, które regulują funkcjonowaniem tych instytucji. Jako osoba bezpośrednio zaangażowana w bankowość, zaprezentował inne, nieksiążkowe spojrzenie na struktury działalności tych firm.

W naszym życiu codziennym te podmioty gospodarcze zagościły już na stałe. Młody człowiek, musi pamiętać o możliwościach jakie dają te instytucje, ale również o zagrożeniach ze strony np. parabanków. Karta płatnicza, kredytowa, RRSO, spread walutowy, fundusze inwestycyjne…, to tylko niektóre pojęcia jakie zostały objaśnione na tych lekcjach.

W bardzo miłej atmosferze nasi uczniowie słuchali o trudnych sprawach związanych z pieniądzem, bankowością, zadawali nurtujące pytania, otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzone spotkania.

P1050615 P1050616 P1050618