Akcja ,,Nie bądź jeleń, weź paragon”

W ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości 5 lutego 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedstawiciele Urzędu Skarbowego omówili szczegóły akcji ,,Nie bądź jeleń, weź paragon”. Głównym celem akcji jest informowanie klienta o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Biorąc paragon:

Ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
Mamy możliwość porównania cen,
Wspieramy uczciwą konkurencje,
Mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
Zmniejszamy szarą strefę,
Dokładamy starań, żeby podatek zapłacony przez nas w cenie trafiła do budżetu państwa,
Mamy możliwość rachunkowej i rzeczowej kontroli przeprowadzonej transakcji.

Został również podkreślony fakt: WYSTAWIENIE PARAGONU – OBOWIĄZEK SPRZEDAWCY/USŁUGODAWCY. Przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Jaśle zachęcali również do korzystania z prostej, wygodnej, taniej metody przesyłania zeznań rocznych PIT drogą elektroniczną – poprzez portal http://www.e-deklaracje.gov.pl/.

Zostały również omówione korzyści wynikające ze złożenia zeznania w formie elektronicznej:

  • Oszczędność czasu,
  • Łatwość wypełniania,
  • Bezpieczeństwo przesyłania danych,
  • Gwarancja poprawności składanego zeznania,
  • Otrzymanie potwierdzenia złożenia zeznania bez wychodzenia z domu.

 

Natomiast przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawili sprawy związane z systemem ubezpieczeń społecznych oraz omówili na czym polega Platforma Usług Elektronicznych ZUS, bowiem jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl, dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. Uczniowie pełnoletni naszej szkoły mogli w tym dniu skorzystać z możliwości zarejestrowania się na portalu pue.zus.pl

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki :

– Twój bezpieczny klucz do e – administracji,

– PIT ślij, www.szybkipit.pl,

– Platforma Usług Elektronicznych ZUS Wygodne Sprawne Bezpieczne dla każdego klienta.

Składamy serdeczne podziękowania za spotkanie w naszej szkole.

 

P1050608 P1050610 P1050612