UCZNIOWIE II LO W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 3 W JAŚLE

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła nawiązała współpracę z Przedszkolem Miejskim nr 3 w Jaśle. W ramach tej współpracy uczniowie klasy II a : Klaudia Ciomcia, Marzena Mędrek, Kamil Szot i Waldemar Wójcik regularnie czytali dzieciom bajki. Ponadto wszyscy uczniowie wspomnianej klasy wraz z polonistką Małgorzatą Kłusek uczestniczyli

w obchodach Dnia Języka Polskiego, które miały miejsce 13 czerwca 2013 r. w tymże przedszkolu. Święto to ustanowione przez UNESCO 1999 roku ma na celu kształtowanie świadomości językowej u dzieci. Podczas spotkania miały miejsce ciekawe inscenizacje

w wykonaniu małych artystów z przedszkola. Dzieci uczestniczyły także w przygotowanych konkursach i rozwiązywały rebusy. Młodzież naszej szkoły włączyła się aktywnie w przebieg uroczystości poprzez głośne czytanie literatury dziecięcej.

Niezwykle ważne jest stałe edukowanie ludzi i mówienie na temat poprawnej polszczyzny. Zwłaszcza obecnie, w dobie komputerów, smartfonów i komunikatorów, kiedy już niewielu zwraca uwagę na ten problem. Niewątpliwie istnieje potrzeba uwrażliwiania na poprawność ojczystego języka od najmłodszych lat.

phoca_thumb_l_dsc_0027 new phoca_thumb_l_dsc_0038 new phoca_thumb_l_dsc_0056 new phoca_thumb_l_dsc_0187 new