Żakinada 2013!

To już kolejny raz, kiedy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego przejęli władzę w mieście. Klucze do miasta i powiatu jasielskiego trafiły do rąk królowej i króla Żakinady.
Z tej okazji na terenie Ogródka Jordanowskiego znalazło się wielu ciekawych przebierańców- postacie z kreskówek i przedziwne stwory.
W korowodzie, który przeszedł ulicami miasta, udział wzięło ok. 600 osób. Ten liczny udział z pewnością zawdzięczamy pięknej pogodzie tego dnia.
Oczywiście na tej imprezie nie zabrakło naszej szkoły, którą reprezentowały klasy: 2a i 2b.
Ponadto w tym roku po raz pierwszy król i królowa Żakinady byli uczniami II LO. Honory królowej pełniła Gabriela Kiszka-2b, a królem został Grzegorz Brocławik-2b.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali 2 skecze, które odegrała Alicja Stopyra-1c oraz Szymon Białoń-1c. Dodatkowo imprezę swoimi popisami muzycznymi uświetniły Justyna Ciołkosz-1e oraz Aleksandra Wietecha-2d.
Niektórzy prezentowali swoje stroje. Mogliśmy zobaczyć m.in.: Ani z Zielonego Wzgórza, mechanika, muchomorka, kowbojkę i wielu plażowiczów. Wszyscy dobrze się bawili.