Program edukacyjny „Szkoła Dialogu”.

W dniu 2.10.2013 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze z czterech spotkań w ramach programu „Szkoła Dialogu”.

„Szkoła Dialogu” to program edukacyjny przygotowany i realizowany przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami, którego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W ramach projektu młodzież pod kierunkiem trenerów Forum odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz przygotowuje samodzielnie projekt, który ma na celu ich upamiętnienie.

W naszej szkole warsztaty poprowadzą trenerzy z Forum: p. Katarzyna Czajkowska- Łukasiewicz oraz p. Adam Gąsecki. Udział zaś bierze młodzież z klas I i II, pod opieką p. M. Pabjan.