V Pieszy Rajd Niepodległościowy „Liwocz 2013”.

Dnia 12.11.2013r. odbył się V Pieszy rajd Niepodległościowy „Liwocz 2013”. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

W rajdzie wzięli udział przedstawiciele szkół średnich z Jasła i okolic: II LO, ZS nr3, ZS nr2, ZSB, ZS nr1, ZS w Trzcinicy.

            Uczestnicy marszu po dotarciu na górę Liwocz zostali uroczyście przywitani przez gospodarza tamtego obiektu ks. Gerarda Stanulę, po czym wzięli udział we Mszy świętej  poświęconej uczczeniu odzyskania niepodległości. Następnie wszyscy wysłuchali wykładu przeprowadzonego przez Kustosza Jasielskiego muzeum Mariusza Świątka, który opowiedział o działalności osób zamieszkałych w okolicach Jasła w odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wymienił wiele ciekawych i mało znanych nazwisk, które wiele znaczyły dla tego regionu. Po lekcji o niepodległości wszyscy przeszli by porozmawiać i się posilić w miłym towarzystwie. Ostatnim punktem naszego rajdu było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniająca walczących o odzyskanie niepodległości. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do autokaru i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu. Była to ciekawa i niezapomniana lekcja historii w terenie.