Inżynieria genetyczna w walce z rakiem.

sangerDnia 3.01.2014r. o godz. 10.30 odbędzie się w naszej szkole konferencja biologiczna „Inżynieria genetyczna w walce z rakiem”, którą poprowadzi pani dr Małgorzata Gozdecka, pracownik Wellcome Trust Sanger Institute w Cambridge. Jest to jeden z wiodących ośrodków genomiki na świecie.

Będzie to dla nas szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu dla młodzieży „Mam Haka na Raka”. Jest to już siódma edycja tego programu, w tym roku poświęcona chłoniakom, czyli nowotworom układu limfatycznego. Uczennice z klasy 1b: Alicja Baran, Daria Sieńkowska, Iwona Gierlicka, Gabriela Krawczyk, Edyta Zegarowska stworzyły zespół „Łowcy chłoniaków”, którego celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku wykrycia nowotworu.
Więcej informacji o zespole.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w powyższej konferencji i jesteśmy dumni, że możemy uczyć się od najlepszych.

Opiekunki Samorządu Szkolnego
Nauczyciele biologii i chemii
Łowcy chłoniaków