Najciekawszy konkurs chemiczny

Uczniowie klasy 2b naszego liceum w składzie: Iga Błażejowska, Anna Wierzbicka, Klaudia Poliwka, Mateusz Konieczny oraz Karol Mikrut, wzięli udział  w konkursie „Chain Reaction” („Reakcja Łańcuchowa”), organizowanym przez firmę „BASF” we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, Polskim Towarzystwem Chemicznym, Uniwersytetem  Wrocławskim oraz Uniwersytetem Warszawskim. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie nauk ścisłych, jak również pokazanie, że fizyka  i chemia mogą być zabawne i interesujące.

Pod opieką pani mgr Wioletty Telmy-Goryczki nasi uczniowie tworzący zespół „Science Group”, musieli zaprojektować i zbudować ” Reakcję Łańcuchową”, która działa dzięki serii przemian fizycznych i reakcji chemicznych. W ciągu 3 tygodni „młodzi naukowcy” stworzyli konstrukcję składającą się z 8 kroków fizycznych oraz 4 kroków chemicznych. W przygotowaniu konstrukcji pomagali im Mateusz Dolny i Wojciech Kosiek z klasy 3b. Realizacją filmu zajęła się Klaudyna Kosiek z klasy 2b.

 Efekt ich pracy i zaangażowania prezentuje poniższy film, który  w ramach konkursu bierze udział  w głosowaniu internetowym, trwającym do 15 grudnia.

zobacz film