Szkolna Wigilia z „Dziewczynką z zapałkami”

W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Od rana panowała podniosła atmosfera. Wszyscy składali sobie życzenia i śpiewali kolędy.

O godzinie 10 w sali gimnastycznej rozpoczął się apel. Uczniowie przygotowali spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”, na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena. Opowieść o małej, chorej dziewczynce, która w Wigilię sprzedawała zapałki, a wskutek zimna i głodu umarła, skłoniła wszystkich do wielu refleksji. Każdy widz mógł zadać sobie pytanie, czy potrafiłby okazać odrobinę dobrego serca drugiemu człowiekowi. Śpiewano również kolędy, wprowadzające w świąteczny nastrój. Na zakończenie apelu przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz pan Dyrektor składali wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Przywołany został cytat z wiersza ks. Jana Twardowskiego, który doskonale podsumował całe przedstawienie: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

Z okazji nadchodzącego roku pamiętajmy o tych słowach i starajmy się wszystko robić z miłością. W imieniu Samorządu Szkolnego składamy wszystkim serdeczne życzenia Szczęśliwego Nowego Roku!