DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

W dniu 11.06.2014 r. w II LO w Jaśle  świętowano Dzień Języka Polskiego. Hasło przewodnie uroczystości stanowiły słowa: ”A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą”. Wśród zaproszonych gości byli:pani Aleksandra Dacyl – kierownik Wydziału Oświaty przy Urzędzie Miasta Jasła, pani Elżbieta Krzysiak – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle oraz panie nauczycielki wraz z dziećmi.

Program artystyczny przygotowali uczniowie II LO. Znalazły się w nim piosenki i teksty poświęcone kulturze języka polskiego i uwrażliwiające na piękno polskiej mowy. Przedszkolaki przypomniały sobie „Katechizm polskiego dziecka” T. Bełzy, wysłuchały historii o brzydkich wyrazach, a także powtórzyły magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam.. Z wielką uwagą i zaciekawieniem obejrzały inscenizację bajki pt. „ Jaś i Małgosia”, a na koniec razem  z licealistami bawiły się przy piosence „ Podaj rączkę”.

Wspólne świętowanie Dnia Języka Polskiego II LO z Przedszkolem Miejskim nr 3 w Jaśle stanowi integralną część ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie co miesiąc czytają książki dzieciom z różnych grup wiekowych. Spotkania te odbywają się już drugi rok z kolei.

więcej info: jaslo4u.pl