II LO w Jaśle ma nową salę gimnastyczną

Mszą Świętą koncelebrowaną w kościele Farnym w Jaśle przez Biskupa Edwarda Białogłowskiego i Dziekana Jasielskiego Księdza Zbigniewa Irzyka rozpoczęła
się uroczystość oddania do użytku sali gimnastycznej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Józefa Modrzejewskiego. W uroczystości wzięli udział między innymi: Alicja Zając Senator RP, Bogdan Rzońca Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Adam Kmiecik, Wicestarosta Witold Lechowski, Adam Pawluś Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Anuncja Takober Siostra Przełożona Sióstr Michalitek, Członek Zarządu Jan Muzyka, przedstawiciel wykonawcy sali, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, grono pedagogiczne oraz młodzież.
Dzień 16 listopada okazał się być dniem bardzo ważnym dla społeczności szkolnej. Tego dnia szczególnie cieszymy się z oficjalnego oddania do użytkowania uczniom nowo wybudowanej sali gimnastycznej o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Władzom naszego Powiatu udało się pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego i wniosek dotyczący budowy sali gimnastycznej w II LO został pozytywnie zaopiniowany. Prace rozpoczęły się wczesną wiosną tego roku. Aura nie była przychylna dla budowlańców. Jednak mimo tych trudności budowa dobiegła końca i dziś możemy cieszyć się piękną salą gimnastyczną. Wiążemy wiele planów z tą salą, nauczyciele naszej szkoły, jako organizatorzy wielu imprez sportowych mogą wreszcie przeprowadzać
je u siebie. Wszyscy wiemy jak ważne znaczenie w naszym życiu ma sport, aktywność fizyczna. Jest ona niezbędna także dla hartu ducha. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle nie byli nigdy bierni w sprawach sportu. Świadczy o tym długoletnia tradycja sportowa pielęgnowana w naszej szkole, sukcesy osiągane podczas zawodów sportowych, które procentują licznymi nagrodami zdobywanymi przez naszych uczniów. Dzisiejsza uroczystość pozwala przewidzieć, że będziemy jeszcze lepiej kształtować ducha i ciało przynosząc chwałę i chlubę naszej szkole, ponieważ posiadanie tak pięknej sali gimnastycznej do tego zobowiązuje – powiedział Wacław Błasik.
Na zakończenie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle przedstawili krótkie pokazy sportowe. Na część artystyczną złożyły się także występy par tańca towarzyskiego oraz zespołu wokalnego.
Budowa Sali gimnastycznej przy II Liceum Ogólnokształcącym realizowana była w ramach projektu pn. „Budowa obiektów sportowych w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Jasielskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
Wartość całkowita Projektu wyniosła 2 032 412,35 PLN natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 1 081 999,44PLN. Wkład własny Powiatu Jasielskiego to 950 412,91 PLN.

Foto Galeria


Foto Galeria II