Konkurs „Akademia Finansów Banku PEKAO S.A.”

Dnia 27.02.2015r. w ZST nr1 w Jaśle odbył się po raz drugi  konkurs zorganizowany przez Dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku Polska Kasa Opieki S.A. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który nosił nazwę „Akademia Finansów Banku PEKAO S.A.”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Z naszej szkoły wzięło w nim udział trzech uczniów: Weronika Ryba, Michał Trznadel, Tomasz Sędłak. Zadaniem konkursu było upowszechnienie wiedzy z dziedziny bankowej, od historii bankowości aż do współczesnych rozwiązań: technik rozliczeń oraz bankowości mobilnej i internetowej. W ramach przygotowań do konkursu w ciągu roku szkolnego w naszej Szkole odbywały się lekcje bankowości z udziałem ekspertów banku Pekao SA, podczas których uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy, oswojenia się ze światem finansów oraz zapoznania z nowoczesnymi usługami bankowymi. Dwóch z nich uzyskało wysokie miejsca: Weronika (II m) Michał (III m), Tomasz zajął wysokie 7 miejsce. Wygrali oni nagrody rzeczowe w postaci tabletów. Jeszcze bardziej cieszą nas wysoko usytuowane miejsca naszych uczniów, ponieważ w konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów z Regionu Jasielskiego.

Gratulacje !!!

W. Błasik

więcej informacji + fotorelacja
jasło4u.pl