Antoniański Dar Serca

W tym roku mieliśmy okazje już po raz trzeci zaangażować się w akcję pod hasłem „Antoniański Dar Serca”.  Łączy się ona z uroczystością ku czci św. Antoniego – patrona miasta Jasła. W tym roku akcja ta miała szczególny wymiar, ponieważ związana jest z 650 rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu, a także z 70 rocznicą odnalezienia figury św. Antoniego w ruinach zniszczonej świątyni.
Fundusze zebrane przez wszystkich uczniów jasielskich szkół zostaną przekazane na rzecz zakupu przenośnego ultrasonografu dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Tradycyjnie w czerwcu na terenie całego miasta odbywały się liczne kwesty oraz wystąpienia młodzieży związane z tą akcją. Uczniowie II LO  bardzo chętnie zaangażowali się zarówno w zbieranie pieniędzy, jak i w oprawę artystyczną całego przedsięwzięcia. 12 czerwca w naszej szkole odbyła się akademia zatytułowana „Idź w stronę słońca”. Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Niespodzianką dla wszystkich był występ ucznia klasy 1c Krzysztofa Przewoźnika, który zagrał solowy utwór na saksofonie, a także występ taneczny Katarzyny Śliwińskiej i Justyny Bukowiec – uczennic klasy 1c trenujących w jasielskim studiu tańca Show Dance.
Akademia ta była doskonałym podsumowaniem akcji, jaką jest „Antoniański Dar Serca”. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą w ratowaniu życia mieszkańcom Jasła.Kinga Kaczmarek