Ogólnopolski Zjazd SKC

W bieżącym roku obchodziliśmy 20 rocznicę powołania Szkolnych Kół Caritas. W związku z tym w dniach 12-13 września Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizował Ogólnopolskie Jubileuszowe Spotkanie SKC. Odbyło się ono w Hali Sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.

Z różnych stron naszego kraju zjechało się około 2000 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IIa – Kinga Kaczmarek oraz Gabriela Mastaj. Zjazd uświetnił koncert Zespołu Szanty, który wystąpił w sobotę tuż po godzinie 18. W dalszej kolejności obejrzeć można było pokaz akrobatyki sportowej oraz akrobatyki rowerowej w wykonaniu Bartosza Ćwika. Fontanna multimedialna wywarła na obecnych niesamowite wrażenie. Połączenie wody, muzyki i obrazu okazało się doskonałym widowiskiem. Pierwszy dzień zakończył się koncertem w hali sportowej.

O godzinie 9 następnego dnia miało miejsce przejście ulicami centrum Rzeszowa począwszy od hali sportowej do Bazyliki OO. Bernardynów. Tam w Ogrodach Bernardyńskich odprawiona została Msza św. polowa, której przewodniczył J.E. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.

Młodym wolontariuszom za codzienne zaangażowanie podziękował Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Te dwa dni z pewnością zapisały się w pamięci obecnych tam osób na długo.