Żołnierze Wyklęci w II LO

14 i 21 września gościliśmy w naszej szkole prawdziwego pasjonata najnowszej historii Polski – Jakuba Marka, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, obecnie studenta I roku prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Kuba w bardzo interesującym wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną przeplataną utworami poetyckimi i piosenkami patriotycznymi zaprezentował przejmujące historie życia Żołnierzy Wyklętych, w tym Patrona Naszej Szkoły ppłk. Józefa Modrzejewskiego.

Kuba interesuje się historią od szkoły podstawowej. Brał udział w wielu konkursach historycznych, m.in. uzyskał tytuł finalisty na etapie wojewódzkim w konkursie „Olimpiada Solidarności – dwie dekady”. Należy do Koła Miłośników Historii, które od 26 września 2015r.  przyjmie oficjalne struktury Stowarzyszenia Historyczno-Patriotycznego działającego  na terenie gminy Szerzyny i okolic.

Sam wpadł na pomysł wykładów o ulubionej przez niego tematyce –Żołnierzy Wyklętych. Przygotowanie zajęło mu sporo czasu podczas wakacji, ale było warto. Wykłady Kuby cieszą się ogromną popularnością. Młodzi ludzie dowiadują się od niewiele od nich starszego kolegi , jak pasjonująca może być historia. W tej chwili kolejne szkoły zapraszają utalentowanego wykładowcę i tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że znalazł czas dla naszych uczniów. Dziękujemy bardzo i życzymy dalszych sukcesów!