„Idea” z II LO w „PRO-SCENKACH”

„Witam państwa, nazywam się Jonathan Smith jestem słynnym reżyserem z USA…”

Właśnie tymi słowami rozpoczął się spektakl, który zwyciężył w XI Przeglądzie Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych z Jasła i Powiatu Jasielskiego ,,Pro-scenki’’. Konkurs odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, a udział w nim wzięły grupy teatralne ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych powiatu jasielskiego, w tym ,,Idea” reprezentująca naszą szkołę.

Tematem była profilaktyka uzależnień i dobra zabawa bez pomocy używek.

Wystawiane były zarówno komedie, jak i dramaty, a spektakl zatytułowany ,,Nawet gdy jesteś silnym…”, który stworzyły od podstaw: Klaudia Owczorz i Ania Dzik zdobył III miejsce.

Emocje, jakie były ukazywane na scenie sprawiły, że wiele osób nie mogło ukryć wzruszenia. W skład grupy wchodzili: Karol Mordel, Bartek Śliż, Beata Boroń, Kuba Borowiec oraz obydwie autorki; Ania Dzik i Klaudia Owczorz.

Po przedstawieniach obejrzeliśmy film przestrzegający przed uzależnieniami, a następnie z uwagą słuchaliśmy opowieści trzech mężczyzn, którzy odsiadują wyroki za przestępstwa popełnione pod wpływem alkoholu. Szczerość, z jaką mówili o swoim życiu, poruszyła widownię.

Moment rozstrzygnięcia był bardzo emocjonujący wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wyników. Ostatecznie zwyciężyła grupa teatralna ,,Pod skrzydłami Anioła” z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, miejsce drugie przypadło ZSPiG w Bieździedzy, natomiast na III stopniu podium stanęła ,,Idea” z II LO.

więcej informacji: trendyradio.pl