Nieść radość innym…

20151216_152641Czas przedświąteczny jest wyjątkowy, ponieważ wtedy szczególnie zwracamy uwagę na trudną sytuację innych. Warto zastanowić się nad tym jak kierujemy własnym życiem. Pomyśleć o tym co robimy dla siebie i co robimy dla innych. Może jest to czas, by realnie komuś pomóc.

Uczniowie II Liceum bardzo chętnie angażują się w liczne akcje związane z wolontariatem. Na początku listopada zespół uczniów zaangażował się w przygotowanie przedstawienia „Z kolędą do rodziny” w oparciu o scenariusz autorstwa regionalnego pisarza Bogusława Masteja. Każdy z młodych aktorów chciał swoją obecnością w Domu Dziecka sprawić, by wychowankowie choć na chwilę mogli oderwać się od rzeczywistości. Role zostały przydzielone uczniom klasy 2a. W postać Maryi wcieliła się Joanna Mika, Józefa Krzysztof Gębarowski, pastuszkiem była Daria Dybaś, aniołem Anna Krupa a rolę Żyda zagrał Miłosz Bachórz. Występ został starannie przygotowany. Zaczynając od nauczenia się tekstu, poprzez znalezienie odpowiednich strojów a kończąc na choreografii. Bardzo ważna okazała się oprawa muzyczna przedstawienia. Kolędy śpiewane wspólnie oraz solowo przez Gabrielę Mastaj(2a) wraz z akompaniamentem gitarowym Karola Mordela i Bartka Śliża(1a) i saksofonowym Krzysztofa Przewoźnika(2c) tworzyły niesamowity nastrój.

Uczniowie wraz z  piekunem, panią Wiolettą Telma- Goryczką udali się do Wolicy 16 grudnia. Zaciekawienie oraz radość, które pojawiły się na twarzach wychowanków były niesamowite. Początkowo najwięcej uwagi skupili chłopcy, grający na instrumentach. Razem z dziećmi zaczęli śpiewać i bawić się. Gdy już wszyscy byli na miejscu zebranych powitała przewodnicząca SKC Kinga Kaczmarek. Zaczęło się przedstawienie. Stojąc przed dziećmi stres całkowicie zniknął. Najważniejsza była radość, którą mogliśmy im dać. Aktorzy wywarli bardzo pozytywne wrażenie zarówno na podopiecznych jak i opiekunach. Nagrodzeni zostali brawami.

20151215_085737Po występie nadszedł czas na słodkie upominki. Warto podkreślić fakt, że zakup słodyczy był możliwy dzięki: firmie PPHU ASTRA, Samorządowi Szkolnemu II LO oraz anonimowym darczyńcom. Sporządzeniem paczek zajęły się Gabriela Barzyk, Anna Głogowska i Monika Zając, uczennice klasy 2b. Bardzo ważne jest to, że tak wiele osób miało swój udział w tym przedsięwzięciu. Pokazali swoim działaniem jak w bardzo łatwy sposób można uszczęśliwić ludzi.

Uśmiechy wywołane na twarzach wychowanków Domu Dziecka były najlepszym dowodem na to, że takie akcje mają sens i powinno być ich jak najwięcej. Gdy na pożegnanie maluchy zaczęły się przytulać do aktorów łzy zaczęły same zbierać się im w oczach. Warto było poświecić trochę wolnego czasu, by poczuć dumę z tego co się zrobiło. Uśmiech na twarzach dzieci był najlepszą „zapłatą” za trud włożony w przygotowania.

Beata Koś