Przedświąteczne spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

W ramach współpracy naszej szkoły z Przedszkolem Miejskim nr 3 w Jaśle uczniowie klasy I c i II a zaprosili przedszkolaków w „podróż do krainy baśni i bajek”. Zaprezentowali im galerię znanych i lubianych postaci ze świata bajek. Uczniowie przemawiali głosem bajkowych postaci, wprowadzając dzieci w niezwykły, magiczny świat. Poza tym przygotowane zostały dla nich zabawy i zagadki wymagające wykazania się znajomością treści bajek.

Wspólna zabawa wyzwoliła w dzieciach wiele emocji: radość, zaciekawienie, wzruszenie, a także była okazją do rozwijania dziecięcej fantazji, wyobraźni i budowania więzi dorosłych z dziećmi.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem  w realizacji tego przedsięwzięcia. Doskonale ze sobą współpracowali, co przyczyniło się także do ich integracji.

Przypomnienie bajek, w których dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane, dla wszystkich było okazją, by w ten przedświąteczny czas, spojrzeć na siebie i swoje życie z niecodziennej perspektywy i zastanowić się, co jest w nim najważniejsze.