XX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

W Nowym Żmigrodzie, dnia 26 kwietnia 2016 r. odbyły się eliminacje powiatu jasielskiego do dwudziestego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Jasła, Trzcinicy, Kołaczyc i Nowego Żmigrodu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II D: M.Dobosz, K.Filipak, M.Boduch. Priorytetem konkursu jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej. Finał powiatu jasielskiego w roku szkolnym 2015/2016 składał się z trzech konkurencji: test wiedzy (25 pytań jednokrotnego wyboru rozwiązywany przez całą drużynę), udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej (w sprawdzianie praktycznym uczestniczy cały zespół) oraz jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze przeszkód z zamontowanym na przedniej masce pojazdu tzw. „talerzem Stewarta”.

Nasza drużyna zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody a trzy zwycięskie grupy także dyplomy, medale i puchary. Gratulacje!!!

więcej informacji: www.wirtualnejaslo.pl