Eliminacje powiatu jasielskiego do 39 OTWP

I miejsce Konrada

Dnia 28.04.2016 w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których udział wzięli: Aleksandra Gotfryd z klasy 1c oraz Konrad Filipak z klasy 2d. Na początku uczestnicy rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań. Następnie odbył się pokaz przygotowany przez strażaków tejże jednostki.

W finale ustnym Konrad zdobył maksymalną liczbę punktów i bezkonkurencyjnie zajął pierwsze miejsce, tym samym zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 20.05.2016 na zamku w Krasiczynie. Będą to jego szóste eliminacje. Do tej pory, za każdym razem udało mu się przejść do eliminacji centralnych. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie i nic nie stanie na przeszkodzie w drodze po upragniony indeks Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Aleksandra ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy!

W Dniu Strażaka wszystkim pracownikom straży i strażakom ochotnikom życzymy bezpiecznej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a zainteresowanym wiedzą przeciwpożarową życzymy obyście nigdy tej wiedzy nie musieli wykorzystywać w praktyce.