Pierwsze koty za płoty…

Szkolna tradycja otrzęsin doczekała się swojej kontynuacji również w tym roku szkolnym.

30 września klasa IIa przygotowała pierwszakom odpowiednie przywitanie. Od samego rana po korytarzach naszej szkoły biegali piraci, minionki czy postacie żywcem wyjęte z lat 80, już wtedy dało się wyczuć wyjątkową atmosferę. Właściwe otrzęsiny rozpoczęły się, gdy na małą salę gimnastyczną wkroczyli uczniowie klas pierwszych. Każda z klas miała za zadanie przygotować stroje, taniec oraz okrzyk związany z wcześniej wylosowaną kategorią, a były to odpowiednio dla klasy:

Ia – rycerze ortalionu, tajemniczo i niepokojąco brzmiące – „Ruskie dresy”

Ib – magiczne i niezwykłe – „Postaci z bajek”

Ic – dziarscy i zawsze uśmiechnięci – „Pirac”

Id – szalone i żyjące wciąż w naszej pamięci – „Lata  80”

Po powitaniu od razu rozpoczęła się rywalizacja, nad którą czuwali opiekunowie każdej z klas ,a oceniało Jury, w skład którego wchodzili: Pan dyrektor Ryszard Bal, w-ce dyrektor Andrzej Krajewski, wychowawczyni zeszłorocznych zwycięzców pani Bożena Krzyżak, opiekunki samorządu szkolnego pani Agnieszka Żeromska-Sroka i pani Katarzyna Babiarz a także przewodnicząca szkoły Kinga Kaczmarek.

Na początku nastąpiła prezentacja okrzyków a zaraz po niej „kociaki” musiały wykonać przygotowany wcześniej taniec. Konkurencją trzecią było tradycyjne picie mleka bez użycia rąk, a zaraz potem uczniowie klas I musieli zmierzyć się z wracającym po roku przerwy makijażem dla chłopaka. Był to jednak dopiero początek ich zmagań.

Po raz pierwszy w historii szkolnych „otrzęsin” pojawiło się karaoke stworzone na wzór teleturnieju „Tak to leciało”. Piosenki były ściśle powiązane z przebraniami i zostały przyjęte z dużym entuzjazmem przez wszystkich obecnych – widok piratów śpiewających popularne szanty na długo utkwi w naszych głowach.

Czy miotła musi służyć tylko do sprzątania? Nasi młodsi koledzy udowodnili, że nie. Ich zadaniem było wcielić się w rolę zalotnika, który z rzeczoną miotłą rozmawia np. zarzucając jej zdradę.

Na zakończenie sprawdzona została wiedza pierwszaków na temat naszej szkoły. Po krótkim quizie i przyznaniu dodatkowych punktów przez jury m.in. za zgranie klasy, nadszedł czas na przysięgę i symboliczne obcięcie „kocich ogonów” przewodniczącym klas przez Pana Dyrektora.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w rytm piosenki „We are the Champions” i deszczu konfetti spadającego na zwycięską klasę Ib, która tym samym wywalczyła sobie honorowego Kota i przywilej przygotowania kolejnych szkolnych otrzęsin.

Klasa 1a – prezentacja

Klasa1b – prezentacja

Klasa1c – prezentacja

Klasa 1d – prezentacja