Dzień kobiet

8 marca obchodzimy szczególne święto – Międzynarodowy Dzień Kobiet, który celebrowany jest we wszystkich czasach i kulturach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób.

Kobiety spotykamy we wszystkich dziedzinach życia, pracy i nauki. Nie brak ich wśród lekarzy, naukowców, prawników, kolejarzy, kierowców, itd. Wsławiają się w muzyce, sztuce, sporcie. Wnoszą poważny wkład w życie całego narodu, biorą udział we wszystkich akcjach społecznych oraz w życiu politycznym.

Również w naszej szkole celebrujemy Dzień Kobiet. Uroczysta akademia z okazji tego święta odbyła się 10 marca br. i rozpoczęła się od wręczenia nagród przez pana wicedyrektora Andrzeja Krajewskiego dla zwycięzców Szkolnego Turnieju Counter – Strike: Global Offensive. Następnie chór szkolny ze specjalną dedykacją i życzeniami dla wszystkich kobiet zaprezentował utwór Bruna Marsa pt. „Brielle”.

Zależało nam na tym, aby ten szczególny dzień był wesoły, kolorowy i miły. Udało nam się dzięki barwnemu przedstawieniu pt. „Kopciuszek” przygotowanemu przez aktorów koła teatralnego i panią mgr Bożenę Krzyżak. Duże wrażenie na widzach wywarły barwne stroje, imponująca choreografia i wspaniała gra aktorska.

Następnie pan wicedyrektor złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia oraz podziękował za przygotowanie akademii.

Wszystkim paniom raz jeszcze życzymy uśmiechu na co dzień i aby każdego dnia mogły obchodzić Dzień Kobiet!