Otrzęsiny pierwszych klas – 2017

Dnia 6 października 2017 roku, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny pierwszych klas. Nasi młodsi koledzy, do corocznego święta, przygotowywali się już od dłuższego czasu. Musieli sprostać nie lada wyzwaniom, które oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor Ryszard Bal, Pan Wicedyrektor Andrzej Krajewski, Pani Pedagog Monika Zięba, Wychowawca klasy 2b – ubiegłorocznych zwycięzców Pani Wioletta Telma-Goryczka oraz Przewodnicząca SU Dominika Kamińska. Tegoroczną imprezę przygotowała klasa 2B wraz z wychowawcą.
Pierwszym zadaniem, z którym zmierzyli się uczestnicy było zaprezentowanie napisanego przez siebie wier

sza o naszym liceum. Później musieli wykazać się talentem wokalnym i zaśpiewać wylosowaną przez siebie piosenkę. Następnie wybrany przedstawiciel klasy pił mleko z miski w jak najkrótszym czasie. Kolejną konkurencją był tor przeszkód, a dla utrudnienia zadania uczestnik otrzymywał łyżkę, na której umieszczone było jajko. W końcu nadszedł czas na wykazanie się zdolnościami malarskich. Każda z klas malowała karykaturę swojego wychowawcy w czasie nie przekraczającym 5 minut. Wszystkim klasom udało się sprostać oczekiwaniom. Z kolei po konkurencji plastycznej nadszedł moment, w którym nasi koledzy przedstawili układ taneczny do wybranej przez siebie melodii. Wszyscy bawili się doskonale. Przedostatnia konkurencja zaskoczyła pierwszoklasistów. Ich zadaniem było zareklamowanie produktu wybranego przez organizatorów. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy. W ostatnim zadaniu nasi koledzy zaprezentowali się przed komisją w bajecznych strojach.
Po złożonej przysiędze Pan Dyrektor przystąpił do symbolicznego odcinania ogonów. Otrzęsiny wygrała klasa 1C, która otrzymała trofeum i przywilej organizacji otrzęsin w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim!