Żakinada – wspomnienia.

Nasza złota polska jesień szybko minęła, a my wygrzebujemy z dna szaf ciepłe kurtki, szaliki i czapki, oczekując (lub nie) zimy. Ponury i szary widok zza szkolnych okien zmusza do powrotu w świat wspomnień – tych pięknych, słonecznych, wakacyjnych.

Wielu uczniów z pewnością mile wraca do dnia 14 czerwca 2017 roku, do Żakinady.

Jeden z nielicznych dni, kiedy barwny korowód uczniów rozjaśnił codzienność jasielskich ulic. Ten kto tam był, to spotkał elfy, księżniczki, królowe śniegu, hipisów, tygryski, misie, postacie z bajek, książek i gier, ale nie zabrakło również oryginalnych strojów, które trudno było podpiąć pod jakikolwiek schemat.

Parada, złożona z uczniów jasielskich szkół średnich, dotarła do Ogródka Jordanowskiego, gdzie odbył się konkurs na najlepszy kostium. Następnie wszyscy świetnie się bawili podczas koncertu. Nie obyło się bez zdjęć i przeróżnych selfie, które można zobaczyć poniżej.

Wszyscy uczniowie z utęsknieniem wyglądają przez okna i obserwując spadające liście, w oczekiwaniu na wakacje i kolejne barwne wydarzenia.

Szczególne słowa uznania należą się Tomkowi Starcowi z klasy III D za zdobycie I miejsca w kategorii „ kostium fantastyczny”. Gratulacje !