Izabela Zalewska laureatką XVII Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Chemicznego

29 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Chemicznym dla klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Jaśle.

Eliminacje szkolne odbyły się 17 maja 2019 r. Brali w nich udział uczniowie klas promedycznych – 1b i 2b, rozwiązując sześć zadań obejmujących materiał wykraczający poza program nauczania.

Wyłonionych zostało sześcioro najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w kolejnym etapie polegającym na rozwiązywaniu pięciu zadań. Jedno zadanie obejmowało zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska, pozostałe dotyczyły chemii.

13 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. W pierwszej dziesiątce znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły: Arkadiusz Lenart, Maria Pikul, Zuzanna Skiba, Karolina Wyżkiewicz i Izabela Zalewska, która zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!