„Do zobaczenia w Niebie”

„Do zobaczenia w Niebie” to tytuł spektaklu teatralnego przygotowanego przez uczniów klasy IIIa na podstawie książki, pt. „Opowieść o chwalebnych losach Błogosławionej Dziewicy” napisanej przez Jakuba Twardusia – ucznia tej klasy i opublikowanej w czerwcu 2019 roku.

Jakub Twarduś to uzdolniony humanistycznie uczeń o niezwykłej wrażliwości, otwartości serca i pogodnym usposobieniu mimo swojej fizycznej niepełnosprawności.  Warto dodać, że jest także autorem ponad stu wierszy oraz publikacji pt. „Rita – patronka pokoju”.

18 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, bo poświęcone właśnie Kubie. Jego koledzy i koleżanki z klasy zaprezentowali spektakl pt. „Do zobaczenia w Niebie”. Na widowni był obecny Kuba wraz ze swoimi rodzicami i najbliższą rodziną. Wzruszony i szczęśliwy.

  „Szanujmy się wzajemnie i opiekujmy się słabszymi. Doceniajmy obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem” – te słowa wypowiedziane po spektaklu przez jedną z koleżanek Kuby i w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, miały szczególny wydźwięk.