Konkursy chemiczne w Naszej Szkole

W naszym liceum uczniowie zainteresowani chemią mają wiele możliwości rozwijania swoich umiejętności. Każdy uczeń może brać udział w konkursach, które są doskonałą okazją do sprawdzenia się.
W październiku 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, która odbyła się w Rzeszowie. Trwała 5 godzin i składała się z 5 zadań na wysokim poziomie. Następnie w listopadzie odbył się Podkarpacki Konkurs Chemiczny. Składał się on z 3 etapów – dwóch teoretycznych i jednego praktycznego.
Pierwszy etap odbył się w szkole, a dwa pozostałe w Rzeszowie na Politechnice.
W marcu nasze uczennice uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Ekologiczno–Chemicznym odbywającym się w ZS3 w Jaśle. Konkurs również składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej. Do części laboratoryjnej dostaje się 10 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie.

Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Warto brać udział w takich konkursach. Dają one szanse rozwijania pasji i doskonale poszerzają horyzonty. Są też doskonałym sposobem przygotowania do matury bądź przyszłych studiów.

A podczas części laboratoryjnych można w praktyce sprawdzić swoją wiedzę, poznać coś nowego i świetnie się przy tym bawić.

M. Majewska, G. Wierzgacz