„Poezja królową słowa!”

„Kto przyjmuje poezję, musi być wrażliwym człowiekiem” – powiedziała pani Bronisława Betlej – poetka  autorka wierszy, które co roku z przyjemnością prezentują uczniowie naszej szkoły podczas kolejnych edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej Autorstwa Bronisławy Betlej.

Konkurs od lat cieszy się wielką popularnością wśród naszych uczniów z wielu powodów. Wiersze pani Bronisławy Betlej są dla młodzieży zrozumiałe, mimo że dotyczą wielu bardzo trudnych faktów z życia 85-letniej poetki. Sama autorka, która zaszczyciła i w tym roku swoją obecnością XIX edycję konkursu, jest osobą miłą, ciepłą, potrafiącą w życzliwych słowach nagrodzić za trud i docenić zaangażowanie wszystkich uczestników.

„Każdy jest w głębi duszy poetą Jesteście moim spełnieniem i radością. Mówcie własnym językiem, bo słowo otwiera wszystkie bramy” – z takim przesłaniem pani Betlej zwróciła się do młodzieży.

W bieżącym roku szkolnym konkurs odbył się w dniach 13 i 14 listopada. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. W kategorii uczniów klas pierwszych Aleksandra Tocka (I d) otrzymała wyróżnienie, natomiast w kategorii klas II i III wyróżnienie przyznano Gabrieli Hajnosz (III c), III miejsce – Klaudii Szczerbie (III c), II miejsce – Marlenie Dudzie (II e).

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji konkursu

w roku przyszłym.

„Człowiek musi w poezji otworzyć duszę…”

/B.Betlej/