Każdy może zostać Świętym Mikołajem!

Na początku grudnia w naszej szkole odbyła się kwesta na zakup paczek mikołajkowych dla Wychowanków Domu Dziecka w Wolicy. Ku miłemu zaskoczeniu członków Szkolnego Koła Caritas, działającego przy II Liceum w Jaśle, zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły bardzo zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy. Jednak szczególną pomoc okazały klasy: 3a, 3b, 3e, 2b, 1a i 1c.

W imieniu Szkolnego Koła Caritas dziękujemy za każdy oddany grosz. Łącznie udało się zebrać 393,70 zł i zakupić 26 paczek mikołajkowych.

16 grudnia o godzinie 15:30 odbył się finał naszej akcji. Uczniowie II LO przygotowali piękny koncert świąteczny. Wzięli w nim udział: Joanna Mika, Gabriela Mastej, Bartłomiej Tyburowski, Miłosz Bachórz, Gabriela Walczyk, Aleksandra Tocka, Kamila Pacana i Weronika Długosz.

Po przygotowanym wcześniej występie, Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, rozdał prezenty dzieciom. Bardzo miło było widzieć ich uśmiechnięte twarze. Dzieci te potrzebują przecież dużo uwagi i miłości, więc czujemy, że ta wizyta sprawiła im radość.

Pragniemy życzyć wszystkim pogodnych i wesołych Świąt, spędzonych w gronie rodzinnym.

(Alicja Baran)

DSC09430

DSC09419