„Jasełka na wesoło”

Dnia 19 grudnia o godzinie 10:15 w naszej szkole miała miejsce akademia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zaangażowani byli w niej głównie uczniowie z klasy II C, którzy w dość nietypowy sposób przedstawili noc, w którą Jezus przyszedł na świat. Ukazali okrutne oblicze Lucyfera, w którego rolę wcielił się Kacper Klich, Heroda, którym był Daniel Gorczyca oraz wielu innych aktorów. Wszyscy świetnie wczuli się w swoje role. Charakteryzacja, elementy dźwiękowe i dym puszczany w momentach grozy, doskonale oddawały charakter spotkania. W świąteczny nastrój wprowadziły nas też uczennice: Aleksandra Tocka (II D) i Gabriela Walczyk (I B), które pięknie zaśpiewały pastorałki. Całość prowadzona była przez Mateusza Koniecznego ( III B) i Marlenę Dudę (III E), którzy korzystając z okazji, przekazali tytuł przewodniczącego szkoły Kamilowi Wszołkowi ( II D). Tegoroczne wybory przeprowadzone były dn. 18.12., każdy mógł oddać swój głos na zgłoszonych kandydatów. Serdecznie gratulujemy Kamilowi, który wygrał zdecydowaną większością głosów i życzymy powodzenia.

Na dzisiejszym spotkaniu panował podniosły nastrój, każdy czuł atmosferę nadchodzących świąt. Niezwykła atrakcją był pokaz rycerski. Tegoroczny maturzysta, Marcin Starzec (III E) wraz z kolegą, odegrali scenkę bitwy rycerzy w średniowieczu. Zdobyli uznanie widowni.

Pan Dyrektor życzył wszystkim przede wszystkim odpoczynku i bezpiecznego przeżycia ferii świątecznych.

Pamiętajmy, że święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy możemy pojednać się z bliźnimi, spędzić  czas w gronie rodzinnym, odpocząć od codziennych obowiązków, a w szczególności pogłębić swoją więź z Bogiem.

Z okazji zbliżających się świąt i nadchodzącego szybkimi  krokami Nowego Roku Samorząd Uczniowski życzy wszystkim spokoju, radości, pogody ducha i samych sukcesów!

Szczęśliwego Nowego Roku!