DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

„JASŁO MOJA MAŁA OJCZYZNA” – pod takim hasłem odbył się 17 kwietnia 2015 r. Dzień Języka Polskiego zorganizowany już po raz trzeci przez II LO w Jaśle i Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle.

Tegoroczne obchody miały szczególny charakter, jako że poświęcone były nie tylko rozwijaniu wrażliwości na piękno mowy polskiej, ale także uwzględniały bogacenie wiedzy o Jaśle w związku z 650-leciem nadania praw miejskich miastu.

W programie spotkania uwzględniono także głośne czytanie przez zaproszonych gości ( pana A. Kmiecika – wicestarostę powiatu jasielskiego i panią E. Musiałowicz – Czech – wiceburmistrza miasta Jasła ) w ramach kampanii społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Wielkie uznanie wszystkich uczestników spotkania zdobyła inscenizacja słowno-muzyczna bajki „Czerwony Kapturek”, w wersji proekologicznej, w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle oraz uczniów II LO.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i niewątpliwie z korzyścią zarówno dla przedszkolaków, jak i młodzieży naszej szkoły.

relacja filmowa TV Jasło