Otrzęsiny klas pierwszych 2015r.

9 października  w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, czyli tradycyjne „Święto Kota”.

Zwycięska klasa 2a przygotowała w tym roku szereg konkurencji, w których udział wzięły obecne klasy pierwsze. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, czym zachwycili jury, wychowawców oraz publiczność . Tradycyjnie zaspokoili głód mlekiem i jogurtem, wykazali się znajomością szkoły oraz odpowiadali na bardzo trudne pytania dotyczące polskiej historii, filmu i literatury. Ku uciesze zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów reklamowali przedmioty użytku codziennego, takie jak trzepaczka i wałek do ciasta. Nowością w tym roku była konkurencja polegająca na konieczności odgadnięcia tytułu i wykonawcy piosenki słuchanej od tyłu. Uczniowie klas pierwszych wykazali się tutaj zadziwiającą znajomością muzyki i dobrym słuchem.

Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa 1a. Przypadnie jej w przyszłym roku zorganizowanie podobnej uroczystości.

Po złożeniu przysięgi kota i obcięciu symbolicznych ogonów uczniowie otrzymali prawo nazywania się Uczniami II LO. Pan dyrektor Ryszard Bal pogratulował zwycięzcom i wręczył pluszowego kota, którym klasa 1a będzie się opiekować w tym roku szkolnym.

Gratulujemy organizatorom pomysłów, a uczestnikom dobrej zabawy!


Klasa 1a

 

Klasa 1b

 

Klasa 1c

 

Klasa 1d