Wydarzenia

Debata wyborcza

25 października odbyła się pierwsza debata wyborcza w historii II LO w Jaśle na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci – Dominika Kamińska i Jakub Borowiec przedstawili w niej swoje programy wyborcze i wizję szkoły oraz odpowiadali na pytania wyborców. Nad porządkiem debaty czuwali prowadzący: Dominika Kwiatkowska, Julia Fara i Paweł Hendzel.

Przegapiłeś debatę? Chcesz usłyszeć o planach Samorządu? Odwiedź naszą stronę:

https://www.facebook.com/Przetrwaj-w-szkole-School-Busters-143970552288706/?ref=bookmarks

https://www.youtube.com/watch?v=Szs9J43GBKY&feature=youtu.be

 

Samorząd Uczniowski

3 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą i debatą, podczas których kandydaci przedstawiali wyborcom swoje programy wyborcze.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Dominika Kamińska, a zastępcą Paweł Hendzel. Powołany został także sekretarz SU – Wiktor Laskowski oraz skarbnik Bartłomiej Zabawa. Ponadto nad dobrym funkcjonowaniem i współpracą z Samorządami Klasowymi czuwać będzie Rada Uczniów oraz sekcje: gazetowa, prasowa i organizacyjno – porządkowa.

Nad pracą Samorządu Uczniowskiego i współpracą z gronem pedagogicznym i dyrekcją czuwa opiekun SU – pan mgr Roman Lorens.

Samorząd Uczniowski już działa, efektywnie realizując i wprowadzając w życie swój plan pracy.

 

Dyskoteka andrzejkowa

Społeczność szkolna nie opiera się tylko na nauce, ale również na dobrej zabawie, dlatego też 27 października odbyła się dyskoteka zapoznawczo – andrzejkowa dla nowych uczniów naszego liceum w celu integracji międzyklasowych, która została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Dyskoteka odbyła się w klubie Sepia pod opieką wychowawcą klas pierwszych. Wszyscy świetnie się bawili. Kolejna dyskoteka już wkrótce! 

 

Dzień lizaka

„Daj buziaka za lizaka”, czyli kolejna słodka akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Świętując dzień lizaka, 29 listopada odbyła się kolejna edycja tego eventu, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i do zobaczenia za rok! Wszystkiego słodkiego i całuśnego!

Mikołajki

Uczniowie 2LO jak co roku wpisują się na listę grzecznych dzieci u świętego Mikołaja. Zgodnie z tradycją 6 grudnia na naszych uczniów czekały prezenty. Mikołaj rozdawał prezenty w klasach, a każdy kto założył czerwony element swojej garderoby miał szczęśliwy numerek. Na korytarzach panowała klimatyczna atmosfera i panował mikołajkowy nastrój.

 

Konkurs na tytuł gazety szkolnej – mamy laureata!

Gazeta szkolna, którą właśnie czytacie, to ogrom pracy wielu ludzi. Ale co jest najważniejsze w gazecie? Oczywiście zaraz po redaktorach, okładce, wydawcy… TYTUŁ!

Otrzymaliśmy wiele błyskotliwych pomysłów na krótki, chwytliwy i oryginalny tytuł naszej gazety. Nagrodą główną był bon w wysokości 50 zł do wybranej sieci handlowej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie oraz pomoc w wyborze tytułu poprzez głosowanie.

Pomysłodawczynią tytułu naszej gazety – „Niepokorni – magazyn licealisty 2Lo” jest Klaudia Kowalczyk. Gratulujemy pomysłu i nagrody!

 

Gazeta szkolna to kolejne przedsięwzięcie Samorządu Uczniowskiego, które nie miałoby miejsca bez Was, drodzy Redaktorzy, dlatego też dziękuję Wam za ogromną pracę, którą wkładacie w to dzieło oraz za mnóstwo kreatywnych pomysłów, które wprowadzacie w życie!

W szczególności chylę czoła naszej niezastąpionej redaktor naczelnej – Aleksandrze Kolbusz, grafikowi – Krzysztofowi Welcowi, twórcom okładki – Paulinie Zielińskiej i Marioli Cypara oraz świetnemu wydawcy – panu Romanowi Lorensowi.

 

Nie przeczytałeś jeszcze najnowszego wydania naszej gazety? Zajrzyj tutaj!

https://issuu.com/niepokorni-magazynliecealisty2lo/docs/niepokorni_magazyn_licealisty_ii_lo