Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
logo           II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle
ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło
tel.: 13 446 35 70, fax: 13 446 34 88, e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl
            szkola 

Pomagamy i dajemy nadzieję

Wiosna to czas, w którym rozpoczyna się ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania Pola Nadziei, przypominająca o akcji na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.
Dzięki ofiarności uczniów i pracowników II LO udało się przygotować dla chorych przebywających w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym w Jaśle upominki. Kolejnym celem tej akcji było umilenie tego przedświątecznego czasu podopiecznym hospicjum. Uczniowie II LO przygotowali piękne kartki wielkanocne, które wprowadziły w tym miejscu wiosenno-świąteczną atmosferę.
Finał przedsięwzięcia miał miejsce 8 kwietnia. Uczennice klasy 2B - Katarzyna Jędryczka oraz Marcelina Sarna, wraz z opiekunką Szkolnego Koła Caritas - panią Wiolettą Telma-Goryczką udały się do hospicjum, aby spędzić czas z chorymi. Pełne troski i życzliwości niosły pociechę chorym i obdarowywały ich przygotowanymi wcześniej prezentami i kartkami oraz służyły dobrym, ciepłym słowem. Do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli rozmawiać, po prostu szczerze się uśmiechały i życzyły wesołych świąt.
Wolontariuszki wraz z Panią Profesor przekonują, że to było cenne i ubogacające doświadczenie i gorąco zachęcają wszystkich do włączania się do takich akcji w przyszłości. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Szkolnego Koła Caritas, z całego serca dziękujemy bo to szczególnie ważne, aby nieść innym radość i siać ziarna dobra gdzie tylko to możliwe.

Szkola       Nauczyciele       Uczniowie       Rodzice       Matura

 

01 MEN 210       02 IBE 210       04 CKE 210       06 ORE 210       05 KOWEZiU 210

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego
przez Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.   

MEiN logo            PolskiLad log            2LO jaslo logo            PoznajPolske logo

 


II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle, ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło, tel. 13-446-35-70; fax 13-446-34-88
http://www.2lojaslo.pl e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl