Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
logo           II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle
ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło
tel.: 13 446 35 70, fax: 13 446 34 88, e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl
            szkola 

Tomek Wnęk uczestnikiem panelu dyskusyjnego Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Lekcje, których się nie zapomina!

Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza na pierwszą lekcję w formie webinaru z serii „Gadanie o internecie”, dedykowanych w szczególności uczniom w wieku 13-17 lat.

Lekcja w formie webinaru "Gadanie o twórczości internetowej – jak robić to dobrze" odbyła  się 29 listopada (wtorek) w godz. 12:50-13:50. Przedstawiono porady jak założyć i prowadzić bloga i vloga, omówiono podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego.
Podczas webinaru zwrócono  też uwagę na rzetelność informacji wykorzystywanych przez uczniów, poradzono jak weryfikować informacje i zaprezentowano zasady savoir-vivere’u w sieci (netykiety).

Spotkanie prowadziła Kasia Rodek z Radia Kampus. Gośćmi spotkania byli:

Dr Karol Jachymek - Kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza Gen Z i Gen Alpha), komunikacji w (nowych) nowych mediach (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka) i trendów w popkulturze. Współpracował m.in. z TikTokiem, SAS, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej,Centrum Nauki Experyment, Fundacją Szkoła z Klasą, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym.

Tomasz Wnęk - uczeń klasy 1A II Liceum Ogólnokształcącego im. ppłk. J.Modrzejewskiego w Jaśle, członek „Cyfrowej Przyszłości Ucznia” – Młodzieżowego Panelu Doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, koordynowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, a ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych. Partnerem webinarów jest Radio Kampus.

Link do webinaru: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet/videos/445287614435546/  

Szkola       Nauczyciele       Uczniowie       Rodzice       Matura

 

01 MEN 210       02 IBE 210       04 CKE 210       06 ORE 210       05 KOWEZiU 210

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego
przez Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.   

MEiN logo            PolskiLad log            2LO jaslo logo            PoznajPolske logo

 


II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle, ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło, tel. 13-446-35-70; fax 13-446-34-88
http://www.2lojaslo.pl e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl